2015 - SDH Jistebnice

SDH Jistebnice > Akce > Činnost sboru
Tento rok jsme zahájili již 7. ledna pohřbem druhého nejstaršího člena sboru br. Oty Nováka. Sedmnáctého ledna proběhl náš tradiční ples.

Každý pátek v únoru opět proběhlo školení zásahové jednotky.

V měsíci březnu a to šestého se konala valná hromada,která byla spojena s oslavou MDŽ.

14. března proběhlo shromáždění delegátů okresu, kterého se za náš sbor zúčastnil Blahoslav Němeček a František Děd. Na tomto shromáždění byl navržen vedoucím okresní odborné rady velitelů br. František Děd a zástupcem vedoucího  okresní odborné rady mládeže br. Jaromír Netolický.

9.května proběhlo první kolo požárního sportu v Božejovicích, kterého jsme se zúčastnili dvěma družstvy mužů a jedním družstvem žen.

11. května jsme pomohli životnímu prostředí sběrem železného šrotu v našem městě.

Poslední květnovou sobotu naše město navštívil  premiér ČR Bohuslav Sobotka v doprovodu hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly, kteří též navštívili Dům hasičů, kde s nimi proběhla přátelská beseda.

Začátkem měsíce června br. Blahoslav Němeček prezentoval náš sbor v Jihočeské televizi.

Poslední týden v tomto měsíci proběhla stavba táborové základny u rybníka Kaplice, která v tomto roce sloužila pouze našim mladým hasičům.

Pátý sjezd SHČMS se tentokrát konal 4.července v Pardubicích a z našeho sboru se ho zúčastnil br. František Děd.

18. července se br. František Děd, br.Karel Jahoda a br. Stanislav Děd st. zúčastnili oslav 140.založení sboru v Mladé Vožici,kde představili naší  historickou kombinovanou stříkačku.

V letních měsících při období sucha jsme zalévali zasazené stromky v Sadech.

15.srpna jsme opět uspořádali šraňk a to na svatbě sestry Jany Krejčové.

Další naší akcí byla pomoc jistebnickým cyklistům při  pořádání cyklistických závodů v našem městě. Zde jsme vypomohli zapůjčením stanu a zajištěním umývání kol a sprchami.

V soutěži Dobráci roku jsme byli 18. září vylosováni jako první sbor v okrese Tábor a čtvrtý sbor Jihočeském kraji. Při této příležitosti Český rozhlas České Budějovice 21. září s br. Němečkem, br.Dědem, br.Dindou a br. Netolickým  uskutečnil rozhovor, který byl 25. a 27.září odvysílán  v rozhlase rádia České Budějovice.

29.října jsme se rozloučili na poslední cestě s naším nejstarším členem br. Janem Kubecem.

Jak se již stalo tradicí, tak i v letošním  roce jsme poslední říjnovou sobotu pálili vatry na počest T. G. Masaryka.

V měsíci listopadu nám byl předán dopravní automobil IVECO Daily, který byl financován z dotace Jihočeského kraje a města Jistebnice. O tento automobil bylo zažádáno již v roce 2014.

21. listopadu nás opět navštívili divadelníci z Jednoty Sezimova Ústí, kteří pro naše nejmenší sehráli loutkové divadlo.

Počátkem měsíce prosince byla naše klubovna vybavena novým nábytkem, který nám zpříjemnil naší Výroční valnou hromadu, která se konala 12. prosince.

Letošní rok jsme zakončili 18. a 19. prosince první degustací vín z Moravy, která proběhla v Domě hasičů.

Návrat na obsah